TÜRK DİLİ BÖLÜMÜ


Eğitsel ve Yönetsel Görevliler

 

  

 

 Bölüm Başkanı

Güllüzar Uysal Demirtaş

 

 

Lisans : Ankara Üniversitesi

 

 

          210 50 21  

    uysalg@metu.edu.tr

 

 

 

 

Öğretim Görevlisi

S. Nevin Ünsal

 

 

Lisans :İstanbul Üniversitesi

 

 

 

           210 50 26

     sacide@metu.edu.tr

 

 

 

Öğretim Görevlisi

Hatice Dayıoğlu

 

 

Lisans : Boğaziçi Üniversitesi

Yüksek lisans: Montclair State Üniversitesi

 

 

 

          210 50 28

   dhatice@metu.edu.tr

 

 

 

Öğretim Görevlisi

Dr. Meryem Demir

 

 

Lisans : İstanbul Üniversitesi

Yüksek lisans: Marmara Üniversitesi

Doktora: Bilkent Üniversitesi

 

 

           210 50 25

   medemir@metu.edu.tr

 

 

Öğretim Görevlisi

Serhat Adem Körkuyu

 

 

Lisans: Hacettepe Üniversitesi

Yüksek lisans: Ankara Üniversitesi

Doktora (devam ediyor): Ankara Üniversitesi

 

 

            210 50 24

     korkuyu@metu.edu.tr

 

 

 

Öğretim Görevlisi

Yücel Ünlü Aydın

 

Lisans: Gazi Üniversitesi

Yüksek Lisans:Gazi Üniversitesi

Doktora (devam ediyor):Gazi Üniversitesi

 

          210 50 22

    yunlu@metu.edu.tr

 

 

 

Öğretim Görevlisi

Tuğba Ayhan

Lisans: Anadolu Üniversitesi

Yüksek Lisans: Dumlupınar Üniversitesi

Doktora (devam ediyor):Hacettepe Üniversitesi

 

          210 55 15

    tayhan@metu.edu.tr

 

 

 

Öğretim Görevlisi

Dr. Sibel Yılmaz

 

 

Lisans: Gazi Üniversitesi

Yüksek lisans: Gazi Üniversitesi

Doktora:Gazi Üniversitesi

 

 

           210 55 13

     yisibel@metu.edu.tr

 

 

Öğretim Görevlisi

Esra Darıcı

 

 

 

Lisans : Ankara Üniversitesi

Yüksek Lisans : Hacettepe Üniversitesi

Doktora (devam ediyor):Hacettepe Üni.

 

 

           210 55 16

     darici@metu.edu.tr


  


Öğretim Görevlisi

Banu Başer


Lisans : Ankara Üniversitesi 

Yüksek Lisans : Ankara Üniversitesi

Doktora (devam ediyor):Muğla Üni.

        

          210 55 17

    banus@metu.edu.tr

Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi

Adem Gergöy

Lisans : Kocaeli Üniversitesi

Yüksek Lisans : İ.D. Bilkent Üniversitesi

210 55 14

ademg@metu.edu.tr

Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi

Fatma Akın

Lisans : Hacettepe Üniversitesi

Yüksek Lisans (devam ediyor) : Hacettepe Üniversitesi

210 55 24

akinfa@metu.edu.tr

            

 

Yarı zamanlı okutman

Pınar Ekinci

 

Lisans: Hacettepe Üniversitesi

Yüksek Lisans :Hacettepe Üniversitesi

 

 

          210 55 14

   pekinci@metu.edu.tr

           

                           

Yarı zamanlı Öğretim Görevlisi 

Merve Dizeli

Lisans : Başkent Üniversitesi

Yüksek Lisans : Ankara Üniversitesi

         

           210 55 25 

   mekocak@metu.edu.tr

Yarı zamanlı Öğretim Görevlisi

Tuba Cebeci

Lisans : Başkent Üniversitesi

Yüksek Lisans : Başkent Üniversitesi

Doktora: Başkent Üniversitesi

        210 55 24

    tcebeci@metu.edu.tr

         

                 

Yarı zamanlı Öğretim Görevlisi

Sema Okur

Lisans : Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Yüksek Lisans : Abant İzzet Baysal Üniversitesi

            210 55 25                     okurs@metu.edu.tr


              


Yarı zamanlı Öğretim Görevlisi

Bülent Tekin 


Lisans: Anadolu Üniversitesi

    blntekin@gmail.com


Yarı zamanlı Öğretim Görevlisi

Gökçe Ulus


Lisans : Dumlupınar Üniversitesi

Yüksek Lisans : Hacettepe Üniversitesi

Doktora (devam ediyor) : Hacettepe Üniversitesi

210 55 24

gulus@metu.edu.tr

 

 

Bölüm sekreteri

 

Bölüm sekreteri

Aysun Özertekin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     210 50 23                   ozaysun@metu.edu.tr       

 

 

Bölüm personeli

Coşkun Alkış

 

 

 

 

 

 

 

 

          210 50 27  

   calkis@metu.edu.tr





KAYBETTİKLERİMİZ





                     

 

         




        Kaya CAN


Türk Dili Bölümü eski başkanlarından, ''Yabancılar İçin Türkçe İngilizce

Açıklamalı Türkçe Dersleri'' kitabının yazarı Kaya CAN'ı 2011 yılında

sonsuzluğa uğurlamanın derin üzüntüsünü yaşıyor, kendisini saygıyla

anıyoruz.                                       

                            

   


   

     Muazzez ALPBEK


2005 yılında aramızdan ayrılan Türk Dili Bölümü'nün ilk okutmanlarından

Muazzez ALPBEK'i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyor, kendisini

saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun.                                                                                                                         


  



     


     Aysun AKTAŞ


Bölümümüzün genç nesil okutmanlarından Aysun AKTAŞ'ı

8 Eylül 2013'te elim bir trafik kazası sonucu erken kaybetmenin

derin üzüntüsü içindeyiz. Her zaman özlemle anacağız.